Socialiniai projektai

mums rūpi, todėl norime prisidėti

Organizuoti socialinius projektus vaikams, šeimoms ir seneliams yra viena iš mūsų organizacijos prioritetinių sričių. Tokie projektai prisideda prie bendruomenių stiprinimo, teigiamo asmeninio vystymosi, tarpusavio ir tarp-kartinių santykių skatinimo.

LET'S TALK / PASIKALBĖKIME

„Let’s talk / Pasikalbėkime“ – projektas skirtas savižudybių prevencijai.

Norint, kad milžiniškas savižudybių skaičius Lietuvoje mažėtų, projekto metu siekiame ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į savižudybių problematiką, jos dažnumą bei priežastis, su kuriomis gali susidurti kiekvienas, bet ir šviečiame visuomenę kaip atpažinti sau pakenkti norinčius žmones, kaip išvengti savižudybių artimoje aplinkoje, kur kreiptis ir kaip padėti ne tik artimiems, bet ir psichologinių problemų turintiems žmonėms.

Tokie susitikimai padeda aktyviau įtraukti jaunimą ir į jau vykstančias veiklas miestuose ir mažesniuose regionuose, skatina savanoriavimą, jaunimo bendruomenių kūrimą, produktyvaus ir turiningo laisvalaikio leidimą.

SAITAS

„Saitas“ – projektas apie psichologinės mamų sveikatos stiprinimą ir ryšio su vaiku kūrimą.

Siekiant mažinti pogimdyvinę depresiją patiriančių mamų, skriaudžiamų vaikų skaičių yra būtina skirti dėmesį šiai jautriai grupei ir  suteitki psichologinę paramą bei žinias, kurias galėtų įgyti ir pajusti muzikos terapijos užsiėmimų ir paskaitų metu. 

Projekto „Saitas“ metu vyko muzikos terapijos užsiėmimai mamoms ir vaikams iki 4 metų su muzikos terapeute Simona Savickaite ir paskaita „Šeimai palankus vaikų auginimas. Kas tai?“ su psichologe Vilma Petrikiene. 

MONSTRIUKŲ STUDIJA

„Monstriukų studija“ – Europos solidarumo korpuso finansuotas projektas skirtas multikultūrinio žaidimų kambario įkūrimui.

Šiuo projektų siekiame sukurti erdvę, sudarančią palankias sąlygas skirtingų etninių, rasinių, kultūrinių ir kalbinių grupių supratimui ir pagarbai.  Dėka unikaliai sukurtų žaidimų kambario HEROJŲ – MONSTRIUKŲ, žaidimų erdvė leis formuoti teigiamą požiūrį į kultūrinę įvairovę individo ar grupės lygmenyje, paneigiant negatyvius samprotavimus apie save ir kitus.

Pasak projekto sumanytojos Skaistės Vievesės šis projektas labai svarbus norint prisidėti prie tolerantiškos aplinkos kūrimo, veiklų ir užimtumo didinimo mamoms su mažamečiais vaikais Trakų mieste, kurios būtų patrauklios visoms tautinėms grupėms ir padėtų formuoti multikultūrinę pasaulėžiūrą.